SlovakNHL.sk
Definitívna nominácia ženskej reprezentácie na MS
Tréner slovenskej ženskej hokejovej reprezentácie Miroslav Karafiát oznámil v piatok   8. apríla krátko popoludní definitívnu 21-člennú nomináciu na majstrovstvá sveta. Slovenky absolvujú  premiéru v najlepšej svetovej osmičke od 16. do 25. apríla vo švajčiarskych mestách Zürich a Winterthur.

Nominácia reprezentácie SR žien na MS vo švajčiarskych mestách Zürich a Winterthur:

Brankárky: Zuzana Tomčíková (Bemidji State University/USA), Jana Budajová (HC Slovan Bratislava ženy/HK Poprad), Romana Kiapešová (MHk 32 Liptovský Mikuláš / HC OSY Spišská Nová Ves).
Obrankyne: Petra Országhová, Iveta Karafiátová, Barbora Brémová (všetky HC Slovan Bratislava ženy/HK 
Poprad), Barbora Kežmarská (HC Slovan Bratislava ženy/ HC OSY Spišská Nová Ves), Romana Vargová (HC Slovan Bratislava ženy), Michaela Matejová (Kärpat Oulu/ Fín.).

Útočníčky: Mária Herichová, Anna Džurňáková, Petra Jurčová (všetky HC Slovan Bratislava ženy/ HK Poprad), Janka Čulíková (HC Slovan Bratislava ženy/ HC OSY Spišská Nová Ves), Lenka Sroková (HC OSY Spišská Nová Ves), Mária Gajdošová, Alica Miháliková (obe MHK Martin), Nicol Čupková (HC Slovan Bratislava ženy), Petra Pravlíková, Martina Veličková (obe HC Panthers Minsk/Biel.), Jana Kapustová (HC Tornado Moskva/Rus.), Nikola Gápová (SK Karviná/ČR).

Realizačný tím: Imrich Antal (manažér), Miroslav Karafiát (tréner), Igor Andrejkovič (asistent trénera), MUDr. Karin Oppitzová (lekárka), Vladimír Nemček, Jozef Hrtús (maséri).Spomedzi 24 hráčok, ktoré sa už týždeň pripravovali na sústredení reprezentácie na Zimnom štadióne Vlada Dzurillu v bratislavskom Ružinove, neodcestuje do Zürichu trojica dievčat, ktoré v uplynulom týždni vybojovali na MS I. divízie žien do 18 rokov v ruskom Dmitrove pre Slovensko cenné striebro. "Z nominácie vypadla obrankyňa Nikola Balašová, ktorú pobolieva koleno, a dvojica útočníčok Lívia Lúčová a Viktória Ihnaťová," skonštatoval pre agentúru SITA reprezentačný tréner Miroslav Karafiát a dodal: "Spomedzi úspešných junioriek tak absolvuje ďalší vrchol len dvojica - brankárka Romana Kiapešová a útočníčka Alica Miháliková."

V nominácii na svetový šampionát je pätnásť hokejistiek, ktoré zažili atmosféru olympijského Vancouveru. V porovnaní s prvou účasťou Slovenska na elitnom ženskom turnaji chýbajú z rôznych dôvodov brankárka Kvaková, obrankyne Raková s Babiakovou a útočníčky Babonyová, Moravčíková a Celarová.
Miroslav Karafiát, foto Štartfoto - Ján Súkup
Miroslav Karafiát, foto Štartfoto - Ján Súkup
"Hokejistky teraz dostali 48-hodinové voľno. Nominovaný káder sa opäť zíde v nedeľu 10. apríla na krátkom sústredení opäť na ZŠ Vlada Dzurillu v Ružinove a 14. apríla o 22.00 h odchádzame autobusom do švajčiarskeho Zürichu," dodal na margo nasledujúceho programu slovenskej reprezentácie jej tréner Miroslav Karafiát.


zdroj: SZLH www.szlh.sk


13.04.2011 milos
Naspat
 
(C) 2002 Bratislava, L&M