SlovakNHL.sk
Slovensko - Rusko 1:4 (0:1,0:0,1:3 )

zapis zo stretnutia
priebeh zapasu
Slovenské hokejistky nebodovali ani vo svojom treťom vystúpení na majstrovstvách sveta elitnej kategórie vo Švajčiarsku, po stredajšej prehre 1:4 s Ruskom vo Winterthure ich čakajú len boje o záchranu medzi najlepšou svetovou osmičkou. Slovenky sa v piatok o 20.00 h, v nedeľu v rovnakom čase a prípadne aj v pondelok o 16.00 h stretnú v sérii o účasť na dve víťazstvá s posledným tímom B-skupiny - Kazachstanom.
Pre Slovenky bol súboj s Ruskom z hľadiska ďalších bojov na šampionáte mimoriadne dôležitý. Opäť vychádzali zo zabezpečenej obrany a spoliehali sa na výbornú Tomčíkovú. Rusky boli od úvodu aktívnejším tímom, aj keď v porovnaní s predchádzajúcimi dvoma duelmi s USA a Švédskom aj Slovenky ukázali viaceré nádejné útočné výpady. Zverenky Miroslava Karafiáta doplatili v závere prvej tretiny na chybu pri vlastnom oslabení, po ktorej Burinová 6 sekúnd pred prestávkou otvorila skóre. V druhej tretine si vytvorili Rusky viac šancí, ale stroskotávali na skvele chytajúcej Tomčíkovej. Rozhodla záverečná dvadsaťminútovka, v ktorej bojujúcim Slovenkám už dochádzali sily a začali robiť chyby. Rusky sa presadili trikrát. V 58. min skorigovala na konečných 1:4 prvým slovenským gólom v histórii elitnej kategórie MS Jana Kapustová.

Tabuľka A-skupiny:
1. USA 2 2 0 0 0 18:1 6
2. Švédsko 2 2 0 0 0 10:1 6
3. Rusko 3 1 0 0 2 6:21 3
4. Slovensko 3 0 0 0 3 1:12 0


Miroslav Karafiát (tréner družstva SR ženy): "Ako sa vyhnúť boju o záchranu bolo zrejmé už dávno pred šampionátom. Aj to len za predpokladu, že proti Ruskám bude mať svoj deň celé družstvo a všetko nám perfektne vyjde. Dnes sme však ten deň nemali, preto nás čaká baráž s Kazachstanom, kde sa ukáže, čo kto má natrénované a aké má pevné nervy. Súboj na dva víťazné duely bude obrovským náporom na psychiku, na druhej strane je  to spravodlivý systém, nemožno sa vyhovárať, že nevyšiel jeden zápas. Dnešný výkon bol  z našej strany žiaľ doposiaľ najslabší.  Nemôžem vyčítať hráčkam, že by nechceli,  ale potrebné obrovské odhodlanie z kabíny nepreniesli na ľad a premotivované robili veľké individuálne chyby, za ktoré sme zaplatili prvými troma gólmi. Viac než dve tretiny nás držala nad vodou brankárka Tomčíková. Za stavu 0:3 ju síce prekvapila pri našej presilovke Vafinová, ale to už sa so zápasom nedalo nič robiť. Keby sme takto hrali proti Američankám, namiesto 0:5 dostaneme 15 gólov. Všetko vychádza z pohybu, z rýchlosti korčuľovania či reagovania na určité herné situácie. Kvalita elity sa ukazuje v tej najjasnejšej podobe. Jednoducho naším pohybom na súperky nestačíme, nestačili sme ani dnes, keď sme sa opäť nedokázali dostať do streleckých situácií. Narážali sme neustále do plných.Preto v ofenzíve pôsobíme doposiaľ veľmi bezzubo. Dievčatá uťahané z práce v obrane po zisku puku namiesto svižnejšieho prechodu do útoku, sa ponáhľajú na striedačku. Ešteže sme sa dočkali premiérového streleckého zápisu medzi elitou. Treba si však  pripomenúť, že vo svetovom rebríčku sú naše hokejistky desiate  a všetky súperky sú nad nami. Verím, že moje zverenkyne sa zmobilizujú amaximálne  zabojujú o zotrvanie, aby účasť medzi elitou nebola iba na jednu sezónu. Dúfam, že Čulíková bude k dispozícii aj napriek problému so zápästím i Karafiátová, ktorá pre narazený bok dnes nedohrala. Jednoducho na záchranu treba vyžmýkať zo seba všetko. S Kazaškami máme mierne pozitívnu bilanciu - prvodivíznu prehru 1:5 v Lotyšsku, víťazstvo 1:0 v olympijskej kvalifikácii v Bad Tolzi v decembri 2009 a naposledy  víťazstvo 2:0 na turnaji vo Švajčiarsku."

Výsledok - MS žien (A-skupina):
Slovensko - Rusko 1:4 (0:1, 0:0, 1:3)
Góly: 58. Kapustová - 20. Burinová (Serginová, Permjakovová), 44. Smolencevová (Gavrilovová, Serginová), 48. Burinová (Serginová, Skibová), 57. Vafinová (Lebedevová).
Vylúčené: 3:6 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:2, rozhodovali: Hoveová (Nór.) - Adlerová (Nem.), Hanrahanová (USA)

Zostavy:
Slovensko: Tomčíková - Országhová, Vargová, Karafiátová, Kežmarská, Brémová, Matejová, Gajdošová - Herichová, Džurňáková, Sroková - Kapustová, Čulíková, Čupková - Miháliková, Veličková, Pravlíková - Gapová, Jurčová
Rusko: Prugova - Permjakova, Kapustina, Ďubanokova, Tkačiová, Chomičová, Šukinová, Poluninová - Serginová, Burinová, Skibová - Sosinová, Gavrilová, Smolencevá - Vafinová, Semenecová, Terentieva - Lebedeva, Solovijeva

zdroj: SZLH (www.szlh.sk)


20.04.2011 milos
Naspat
 
(C) 2002 Bratislava, L&M