SlovakNHL.sk
Prehra Sloveniek so Švédskom
Slovenská ženská hokejová reprezentácia neuspela ani vo svojom druhom vystúpení v elitnej kategórii majstrovstiev sveta vo švajčiarskom Zürichu, keď v pondelok popoludní prehrala s favorizovaným výberom Švédska 0:3. Švédky boli pred zápasom veľkými favoritkami, slovenské hráčky však rovnako ako v nedeľu od vyššej prehry uchránila vynikajúca brankárka Zuzana Tomčíková. Tá v celom súboji zneškodnila neuveriteľných 71 striel súperiek. Aj napriek tomu, že Slovenky na šampionáte ešte nestrelili ani gól a nezískali ani bod, ich výkony na MS sú milým prekvapením.
Zverenky trénera Miroslava Karafiáta v základnej A-skupine nastúpia v stredu 20. apríla o 14.00 h vo Winterthure proti hráčkam Ruska. Z hľadiska záchranárskych prác to bude pre Slovenky veľmi dôležitý súboj.

Tabuľka:  A-skupiny:
1. USA 2 2 0 0 0 18:1 6
2. Švédsko 2 2 0 0 0 10:1 6
3. Slovensko 2 0 0 0 2 0:8 0
4. Rusko 2 0 0 0 2 2:20 0

Výsledok - A-skupina (Zürich):
Švédsko - Slovensko 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)
Góly: 6. Nevalainenová (Holstová, Anderssonová), 39. Winbergová (Holmlövová, Enströmová), 54. Grahmová (Holstová, Eliassonová)
Vylúčené: 4:7 na 2 min, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Joy Tottmanová (V. Brit.) - Anne Sophie Bonifacová (Fr.), Malene Skovbakková (Dán.)

Zostavy:
Švédsko: Martinová - Nevalainenová, Anderssonová, Svedinová, Nordinová, Malmströmová, Bäckmanová, Fällmanová - Holstová, Eliassonová, Grahmová - Holmlövová, Enströmová, Winbergová - Westerová, Borgqvistová, Rundqvistová - Asserholtová, Stenbergová
Slovensko: Tomčíková - Országhová, Vargová, Karafiátová, Kežmarská, Brémová, Matejová, Gajdošová - Džurňáková, Čulíková, Čupková - Kapustová, Veličková, Pravlíková - Herichová, Jurčová, Sroková - Gapová, Miháliková

Miroslav Karafiát (tréner SR ženy): "Výsledok 0:3 beriem, ale úplne spokojný nie som. Vlani na olympiáde vo Vancouveri sme inkasovali síce viac gólov, ale jeden - dva sme dali a vypracovali si  ešte viacero dobrých šancí. Dnes to bolo v ofenzíve slabšie,  pretože sme sa dostali vari do dvoch-troch ´pološancí´.  Profitovali sme však z veľmi kvalitnej defenzívy a opäť skvelého výkonu brankárky Tomčíkovej. Žiaľ doplatili sme opäť na vylúčenia, v oslabení sme inkasovali dva z troch gólov, vždy po tom, čo sme ´prežili´ dvojnásobnú persilovku súperiek a naskočila naša štvrtá hráčka... Bol to aj dôsledok korčuliarskej prevahy Švédok, na ktoré bol náš tím citlivý, čo dokumentujú fauly z našej strany ako hákovanie, podrazenie či bránenie v hre...  Čiže nepracovali nohy, ale ruky a hokejka.   Štatistický údaj o enormenj streleckej prevahe hráčok Tre kronor je do istej miery skresľulúci, pretože sú v ňom obhasiahnuté aj dorážky pred bránkou, neraz aj tri-štyri, najmä v oslabeniach. Tie však naše dievčatá zvládajú, majú dostatok skúseností, navyše sa môžeme oprieť o vysoký štandard brankárky Zuzky Tomčíkovej. Dnes za najlepšiu hráčku nášho tímu vyhlásili útočníčku Janku Kapustovú, ktorú bolo v poli najviac vidieť. Napriek niektorým výhradám som po zápase dievčatá v kabíne pochválil, napokon inkasovať tri góly od štvrtého tímu na svete a strieborných olympijských  medailistiek z Turína 2006, nie je zlý výsledok ale opakujem dúfal, že nejaký ten gólik - dva strelíme. Už sa to musíme pomaly aj zmeniť, nestačí, že len málo inkasujeme, musíme aj streliť góly, s ktorými by prišla aj istá ľahkosť v ofenzíve. Zákonite by si tým odbremenil obrovský  výdaj síl, spotrebúvaný na defenzívu. Ešte pár slov k rozhodkyniam. Určite lepšie nám v nedeľu pískala Kanaďanka, nemávam výhrady k rozhodkyniam, ale dnes britskej zástupkyni chýbal cit pre jednozačnejšie vedenia zápasu. To nech radšej pískajú Kanaďanky a Američanky, ktoré majú ženský hokej v krvi.  V utorok o 13.30 máme tréning, vo stredu o 14. hodine nastúpime vo Winterthure v pozícii domáceho celku na zápas proti Rusku, ktorý rozhodne o tom, či sa vyhneme boju o záchranu, ale budeme mať šancu na 5. priečku. Veľa sa už toho nedá natrénovať, chceme však dostať dievčatá do pohody, pretože samé si uvedomujú - teraz už ide do tuhého."

Rusko - USA 1:13 (0:5, 1:3, 0:5)
Góly: 40. Lebedevová - 8., 32. a 47. Knightová, 13. a 56. Ruggierová, 10. Schleperová, 11. Chuová, 16. Dugganová, 27. Cahowová, 32. Deckerová, 49. Stacková, 51. Coyneová, 52. Bellamyová

zdroj: SZLH (www.szlh.sk)

18.04.2011 milos
Naspat
 
(C) 2002 Bratislava, L&M